Më i famshmi dhe më i paguari. Versioni i revistës Forbes

Anonim

E njohur për vlerësimet e saj vjetore, revista Forbes ka publikuar një listë me qindra të famshëm më të paguar dhe me ndikim. Atletët, artistët, gazetarët, regjisorët u vlerësuan në dy kategori - shuma e parave që fituan yjet nga qershori 2003 deri në qershor 2004 dhe sipas popullaritetit.

Në krye të vlerësimit është Mel Gibson, një aktor dhe producent 48-vjeçar që fitoi para në filmin filmik"

Kreu i listës shumë prestigjioze ndiqet nga ylli i golfit Tyger Woods, më pas prezantuesja televizive Oprah Winfrey.

Duke përdorur Tom Cruise si shembull, mund të reflektoni mbi paqëndrueshmërinë e pasurisë. Cruz ishte drejtuesi në 2001, në dy vitet e ardhshme ai nuk u përfshi në listë, dhe tani "samurai i fundit" u kthye në listë dhe zuri vendin e katërt atje. Por i bukur Johnny Depp (Johnny Depp), i cili është bërë më i kërkuar nga ish-burri Kidman që vitin e kaluar, zuri një vend modest të 10-të.

Rolling Stones erdhi në vendin e pestë, duke fituar 51 milion dhe shumë të njohur me turneun e tyre vitin e kaluar. Autori i përrallave për Harry Potter, shkrimtari JK Rowling zuri vendin e 6 -të.

Qindra aktore gjithashtu përfshinin:

Vendi i 13 -të - Angelina Jolie (Angelina Jolie)

Vendi i 14 -të - Cameron Diaz. Pavarësisht hundës së saj të thyer, Diaz fitoi 33 milionë, shtatë milionë më shumë se Jennifer Aniston.

Vendi i 24 -të - Julia Roberts

Vendi i 44 -të - Sandra Bulloc

Vendi i 50 -të - Renee Zellweger.

Futbollisti dhe i bukur David Beckham u hodh nga vendi i 56 -të në vendin e 22 -të. Ai i dha vendin e tij të vitit të kaluar Catherine Zeta Jones, por burri i saj Michael Douglas nuk ishte në listë. Ju shikoni Aniston dhe Jones dhe papritmas kuptoni se të fitosh më shumë se bashkëshorti juaj nuk është aq e keqe.

Nga këngëtarët, më interesantet për sa i përket popullaritetit dhe tarifave janë: Beyonce Knowles në vendin e 19 -të me të ardhura 23 milionë, Celine Dion me të ardhura 28 milionë, por në vendin e 26 -të. Përgjithmonë e re dhe këngëtare Cher gjithashtu fitoi 28 milion, megjithëse ajo ishte në vendin e 40 -të.

Përfaqësuesit e biznesit të modelimit dolën të ishin me pagesë të ulët dhe jopopullore. Për shembull: 87 vend - Heidi Klum - 8 milion, 91 vend - Milla Jovovich - 10 milion, 93 vend - Tyra Banks - 4 milion.

Në të vërtetë, aktrimi në filma ose këndimi është shumë më fitimprurës sesa shitja e pamjes tuaj. Niceshtë gjithashtu bukur të jesh një yll tenisi: Serene Wuiiams fitoi 10 milionë dhe përfundoi në vendin e 63 -të. Por siç e theksuan saktë redaktorët e Forbes: "Fama nuk vjen kurrë brenda natës, por vlerësohet shumë. Nuk ka asgjë më fitimprurëse dhe jetëshkurtër se popullariteti."