Përmbajtje:

Orari i ndeshjeve në Kupën e Botës në Shën Petersburg 2018

Anonim

Shën Petersburg, kryeqyteti jozyrtar i Rusisë, është një nga qytetet kryesore ku zhvillohen ndeshje të rëndësishme dhe vendimtare të futbollit. Orari i të gjitha ndeshjeve që do të zhvillohen në Shën Petersburg në Kupën e Botës 2018 ju lejon të kuptoni se sa mirë është përgatitur qyteti për një ngjarje të rëndësishme sportive.

Image
Image

Cilat ndeshje janë zhvilluar tashmë në Shën Petersburg

Shumë ndeshje janë zhvilluar tashmë në Shën Petersburg, dhe rezultati i disa prej tyre ishte i papritur.

1. Ndeshja e parë u zhvillua më 15 qershor. Rivalët ishin Maroku - Irani. Rezultati ishte i papritur, pasi Irani fitoi fitoren e tij të parë në 20 vjet. Marokasit mund të merrnin portën disa herë, por ata nuk e përballuan detyrën dhe madje pranuan një gol në fund të ndeshjes. Shtë interesante të theksohet se fitorja e vetme e Iranit u fitua më 21 qershor 1998, kur iranianët luftuan me një ekip nga Shtetet e Bashkuara. Që në fillim, u bë e qartë se orari i të gjitha ndeshjeve për Kupën e Botës 2018, i cili do të zhvillohet në Shën Petersburg, mund të ndryshojë me rezultate të papritura.
  2. Ndeshja e dytë u luajt më 19 qershor midis Rusisë dhe Egjiptit … Në këtë ndeshje, skuadra ruse fitoi një nga fitoret më domethënëse për përparim të mëtejshëm në play -off, sepse fitoi 3 gola. Shtë interesante që rezultati nuk u hap në pjesën e parë, por pas pushimit, egjiptianët bënë një gol më vete. Pasi morën fitoren e dytë të Rusisë, sepse në ditën e hapjes së kampionatit, skuadra tashmë ishte bërë fituese, ata arritën të merrnin shanse të mira për të arritur në play -off dhe, si rezultat, të arrinin qëllimin e tyre. Mund të supozohet se mbështetja e tifozëve të Shën Petersburgut ndihmoi Rusinë.
  3. Ndeshja e tretë u zhvillua më 22 qershor. Rivalët ishin Brazili - Kosta Rika. Ndeshja u fitua nga brazilianët, të cilët arritën të shënojnë 2 gola në kohën shtesë. Siç mund ta keni menduar, dy atletë të talentuar, Neymar dhe Coutinho, ndihmuan për të fituar. Sidoqoftë, shumë tifozë ishin të bindur se brazilianët do të performojnë më mirë dhe do të jenë në gjendje të sigurojnë një ndryshim të madh me kundërshtarin, Kosta Rika.
  4. Ndeshja e katërt e fazës së grupeve u luajt më 26 qershor midis Nigerisë dhe Argjentinës … Kjo ndeshje doli të ishte një nga më të rëndësishmet. Kombëtarja argjentinase, falë Mesias, garantoi kalimin e tyre në play -off. Shumë tifozë të Shën Petersburgut ishin të kënaqur me ndeshjen, megjithëse ndeshjet e raundit të 3 -të të turneve të grupeve filluan në të njëjtën kohë, të cilat korrespondonin me rregullat e kampionatit botëror. Më 26 qershor, në të njëjtën kohë, u zhvillua një ndeshje midis Kroacisë dhe Islandës, por vetëm rivaliteti midis skuadrave nigeriane dhe argjentinase doli të jetë emocionuese.

Ishte në këtë orar që u zhvilluan të gjitha ndeshjet në Shën Petersburg në Kupën e Botës 2018. Për më tepër, çdo ndeshje konfirmoi që Pjetri ishte përgatitur me sukses për pjesëmarrjen në një ngjarje të rëndësishme sportive të nivelit ndërkombëtar. Ndeshjet u ndoqën nga 256,000 tifozë dhe rreth 15,000 tifozë i panë ndeshjet në një zonë tifoze të organizuar posaçërisht.

Image
Image

Cilat ndeshje të tjera do të zhvillohen në Shën Petersburg

Playoff -et janë planifikuar edhe në Shën Petersburg. Në të njëjtën kohë, Shën Petersburg do të bëhet një nga qytetet më domethënës për ndeshje të mëtejshme.

Meqenëse ka një infrastrukturë shumë të përshtatshme, një stadium modern dhe siguron kushte ideale për tifozët, atletët, organizatorët e kampionatit.

Pjesëmarrësit në ndeshjet e ardhshme janë ende të panjohur, por tashmë janë përcaktuar se kur do të zhvillohen lojërat:

• 3 korrik në 5 pasdite - fituesi i grupit F do të luftojë me ekipin e dytë nga grupi E (Suedia do të luajë me Zvicrën), si rezultat i së cilës loja do të jetë një nga më interesantet për indigjenët e Shën Petersburgut;
  • asnjë çerekfinale nuk do të mbahet në Shën Petersburg;
  • do të ketë një lojë në gjysmëfinale, 10 korrik në 21:00;
  • ndeshja për vendin e 3 -të do të zhvillohet gjithashtu në Shën Petersburg, më 14 korrik në orën 17:00.

Siç mund ta imagjinoni, ngjarje të rëndësishme sportive me rezultate të paparashikueshme do të mbahen ende në Shën Petersburg.

Image
Image

Parashikimi për lojë Suedi - Zvicër

Duke pasur parasysh se sipas orarit të ndeshjeve të Kupës së Botës 2018 në Shën Petersburg, një lojë do të zhvillohet midis Suedisë dhe Zvicrës, shumë tifozë tashmë janë të shqetësuar se kush do të jetë fituesi dhe do të shkojnë në çerekfinale. Bastvënësit e kanë të vështirë të parashikojnë fituesin pasi të dy ekipet janë të forta.

Pse një ekip nga Zvicra mund të fitojë:

• kohët e fundit, performanca e skuadrës zvicerane është përmirësuar në ndeshje të ndryshme;
  • trajneri Vladimir Petkovich zhvillon me sukses trajnime për akuzat e tij dhe ndihmon në zhvillimin e strategjive efektive;
  • zviceranët mund ta vlerësojnë situatën në fushën e futbollit në mënyrë korrekte dhe të përballojnë me mjeshtëri golat.

Përkundër faktit se Zvicra fillimisht u fut në një grup të fortë, ajo prapë arriti të kalojë në play -off dhe mund të vazhdojë të performojë me sukses.

Arsyet për të fituar ekipin nga Suedia:

• skuadra konsiderohet shumë këmbëngulëse dhe mund të fitojë edhe në ndeshje serioze, edhe pse fillimisht ndonjëherë duket më e dobët;
  • suedezët tregojnë një karakter pa kompromis dhe janë gjithmonë të gatshëm të përfshijnë rivalët e tyre në luftime serioze për fitore;
  • suedezët janë gati të kompensohen edhe nëse fillimisht humbasin;
  • një nga lojtarët më të fortë është portieri Robin Olsen, i cili mbron në mënyrë të besueshme portën e ekipit të tij.

Ndeshja mes Suedisë dhe Zvicrës premton të jetë një nga më intensivet.

Image
Image

Kush mund të kualifikohet në gjysmëfinale

Loja në gjysmëfinale, e cila do të zhvillohet në Shën Petersburg, do të jetë madhështore. Për momentin, është e mundur të merret me mend se kush do të vazhdojë.